Montaż fotowoltaiki w Krakowie

Energia elektryczna w Polsce wytwarzana jest głównie przez elektrownie węglowe. Niestety minusem tego rozwiązania jest emisja do atmosfery ogromnych ilości gazów cieplarnianych. Mają one wyjątkowo negatywny wpływ na środowisko naturalne, ponieważ przyczyniają się do ocieplenia klimatu i występowania lokalnych anomalii pogodowych. Ratunkiem wydaje się być w tym wypadku odejście od konwencjonalnych źródeł energii i przejście na źródła odnawialne. Popularnym w ostatnich latach rozwiązaniem jest stosowanie instalacji fotowoltaicznych, które dają możliwość produkcji czystej energii elektrycznej ze słońca. Czy fotowoltaika będzie efektywna w Małopolsce? Dlaczego montaż paneli fotowoltaicznych w Krakowie jest bardzo ważny?

Montaż instalacji fotowoltaicznych - Kraków

Małopolska to województwo znajdujące się w południowej części naszego kraju. Nasłonecznienie tego regionu jest na wysokim poziomie. Zakłada się bowiem, że w Krakowie i najbliższych okolicach każdego roku mamy blisko 150 dni słonecznych. Taki wynik sprawia, że możliwa jest efektywna produkcja energii elektrycznej przez instalacje fotowoltaiczne. Decydując się na montaż fotowoltaiki w Krakowie, nie musimy się więc obawiać, że będzie to nietrafiona inwestycja. Należy podkreślić bowiem, że przy właściwym ustawieniu instalacji i odpowiedniej ilości paneli, nawet duża rodzina ma możliwość uzyskać całkowitą niezależność energetyczną. Mamy więc ogromną szansę na znaczne zmniejszenie miesięcznych rachunków za energię elektryczną. Z drugiej zaś strony przyczyniamy się do ochrony środowiska. W przypadku takich miast jak Kraków ma to ogromne znaczenie.

Dlaczego montaż instalacji fotowoltaicznych w Krakowie jest tak ważny?

Kraków to miasto, które każdego roku w okresie zimowym ma ogromny problem ze smogiem. W związku z tym niezmiernie ważne jest odejście w tym mieście od konwencjonalnych metod uzyskiwania energii cieplnej i przejście na te zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku. Idealnym rozwiązaniem w Krakowie wydaje się więc montaż na dachu instalacji fotowoltaicznej i zmiana ogrzewania z węglowego na elektryczne. Wiele osób twierdzi, że ogrzewanie prądem domów i mieszkań jest bardzo drogie. Oczywiście w takim wypadku zużycie energii elektrycznej w zimie drastycznie wzrasta. Należy podkreślić jednak, że posiadając panele fotowoltaiczne, mamy szansę wyprodukować bardzo dużą ilość prądu, która może nam posłużyć w okresie zimowym do ogrzania domu lub mieszkania. Takie rozwiązania są popularne na zachodzie Europy i w Skandynawii, gdzie ogrzewanie nieruchomości przy pomocy węgla i gazu praktycznie nie istnieje. Jeżeli zdecydujemy się na montaż fotowoltaiki w Krakowie, przyłożymy więc małą cegiełkę do ochrony lokalnego środowiska i zmniejszenia problemu smogu. Damy również dobry przykład innym mieszkańcom.

Montaż fotowoltaiki w Krakowie

Ile kosztują panele w Małopolsce?

Niezwykle trudno jest z góry określić cenę instalacji fotowoltaicznej. Cały zestaw składa się bowiem z wielu elementów, które różnią się od siebie ceną. Jeżeli jesteśmy zainteresowani montażem paneli na swoim domu, w gospodarstwie rolnym lub przedsiębiorstwie, powinniśmy spotkać się z profesjonalistami, którzy doradzą nam w kwestii fotowoltaiki oraz przygotują odpowiednią kalkulację kosztów.
Czekamy na Twoje pytania!
Jesteśmy tutaj
ul. Rybitwy 4
30-722 Kraków
Godziny pracy
Pon/Pt - 8:00 - 16:00
Sobota - 8:00 - 14:00